Wizyta w UŻHORODZIE

W dniach 9-11 czerwca odbyła sie wyprawa do Użgorodu. Wszystko doskonale zorganizował Ryszard , a do ekipy wyjazdowej  „załapali” się : Basia Pawlisz, Małgosia i Andrzej z przyjaciółmi, Mirek, Ania i Ania nasze, Małgosia i Grażynka z RC Chełm, Nina, Magda i Wiesio z RC Kraków Zamek Niepołomice.

Nasz busik przetoczył się przez Słowację i późnym popołudniem dojechaliśmy  na miejsce. Wieczorem byliśmy gośćmi RC Użgorod Skała, a wszystko przygotowane było przez Igora Fartuszok. Spotkanie wieczorne poprzedziła nasza wizyta w parku, którego urządzeniem zajął się goszczący nas klub. W trakcie kolacji podjęliśmy spontaniczną decyzję o ufundowaniu kolejnych ławek dla tego miejsca. Chełm, Zamość i Niepołomice złożyły się na trzy kolejne ławki. Oglądaliśmy też film o programie gospodarzy zmierzającym do uzdrowienia sytuacji w domu pomocy społecznej w Jasinia.

Trzeba tam włożyć ogrom pracy i oczywiście pieniędzy. Powstała koncepcja by dotację dystryktu szwedzkiego przeznaczoną pierwotnie na kolonie dzieci z Ukrainy przekazać jednak na dom pomocy, a z kolei  Użgorod zobowiązał się dofinansować pobyt dzieci w Polsce, tym chętniej, że mają brać w nim udział dzieci z ich okolic.

W sobotę kąpaliśmy sie w wodach termalnych, każdy wsiaknął niezliczone iliści przeróżnych pierwiestków, a po powrocie do Użgorodu wypłukiwaliśmy je degustując wina Zakarpacia na zamku użgorodzkim.

Wróciliśmy w niedzielę, a zaznaczyć jeszcze muszę, że w trakcie jazdy tam i powrotnej nasz pojazd co chwilę wybuchał śmiechem  po każdym z dziesiątek dowcipów opowiadanych w szczególności przez Anię Kopciowską i wszystkich podróżników. Nie było łatwo…

W czasie kiedy my  „bawiliśmy” w Użgorodzie do Krakowa na 20-lecie RC Kraków pojechał z prezentem Zdzisław Wójcik. Dziękujemy, że nas reprezentowałeś w tej ważnej uroczystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *