Dzieci Ukrainy

Od kilku lat Rotary Club Zamość Ordynacki organizuje wspólnie z całym polskim Rotary kolonie dla dzieci z Ukrainy. Goszczone są jedynie te poszkodowane w wyniku działań wojennych w Donbasie, z reguły półsieroty lub sieroty w wieku 8-12 lat. Zawsze towarzyszą im psychologowie i pedagodzy, a kolonie mają na celu ograniczenie traumy związanej z niedawnymi przeżyciami.

SOS dla uszkodzonego zęba SOS dla zdrowia i życia

Naszym ważnym przedsięwzięciem są zajęcia dla dzieci szkół podstawowych. Mają na celu propagowanie higieny jamy ustnej oraz naukę udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
Szkolenie takie prowadzą fachowcy – pracownicy firmy stomatologicznej
„Multimed” oraz ratownicy medyczni.

Stypendia

Stypendia to pomoc dla rodziców uzdolnionych dzieci, zaangażowanych nie tylko w naukę szkolną ale też w zajęcia dodatkowe, szczególnie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu.

Pasieka bez barier

Nasz wyjątkowy projekt to finansowe wspieranie założenia pasieki przy Warsztacie Terapii Zajęciowej prowadzonych przez Fundację „Krok za krokiem” w Zamościu. To z jednej strony angażowanie młodzieży w rozmaite czynności pszczelarskie, z drugiej wspólny udział w działaniach proekologicznych. Pasieka na dachu WTZ to pierwszy taki program w Polsce !